Prawdziwe drużyny i zawodnicy

United Eleven, jako jedna z niewielu gier pozwala na zarządzanie realnie istniejącymi drużynami i zawodnikami. Dostępni są najpopularniejsi piłkarze z całego świata – Ronaldo, Rooney czy Messi. Przy odpowiednim zarządzaniu można stworzyć zespół ze swoich ulubionych zawodników i sprawdzić czy wymarzony klub zdobędzie największe trofea świata piłki nożnej.

Nazwiska to nie wszystko

Nie wystarczy jednak zebranie całej listy największych gwiazd i czekanie na sukces. Tylko prawidłowe decyzje pozwolą poprowadzić zespół ku wygranej. Piłkarze muszą się ze sobą dogadywać, ich wady należy eliminować, a zalety wykorzystywać.

Oglądanie na żywo

Tak jak w prawdziwej piłce nożnej, podejmowanie odpowiednich decyzji stanowi o wygranej lub porażce. United Eleven pozwala na zmiany formacji, taktyki i zawodników w trakcie meczu, dzięki czemu możemy wpłynąć na wynik spotkania, nie tylko obecnego, ale i przyszłych.

Globalna rywalizacja

Zaczynając od małego klubu, mamy możliwość prowadzenia swojej drużyny ku sławie w wielu ligach. Oprócz standardowej rywalizacji między zespołami, można również rywalizować osobiście z innymi managerami z całego świata.

Dostępna za darmo

United Eleven jest grą free to play, dzięki czemu nie trzeba wydawać żadnych pieniędzy, żeby poczuć się jak Carlo Ancelotti. Dzięki temu, że grać można z poziomu każdej przeglądarki, wymagania sprzętowe są minimalne. United Eleven działa również na urządzeniach mobilnych.